Avfall Sverige -yhdistyksen vuosikokous järjestetään tänä vuonna 28.–29.5. Malmössa. Tiedossa on konferenssi, joka kokoaa yhteen jätealan ja kiertotalouden aktiiviset toimijat ympäri Ruotsin verkostoitumaan ja katsomaan alan tulevaisuuteen.

Tämän vuoden teemoissa painotetaan nykytilaa ja tulevaisuuden näkymiä erityisesti tekstiilien, pakkaamisen ja ilmaston osalta. Samanaikaisesti järjestetään Ruotsin suurin jäte- ja kierrätysalan näyttely, jossa voi tutustua valmistajien ja konsulttien ratkaisuihin.

Myös Pinja on Avfall Sverige -yhdistyksen jäsen ja mukana näyttelyssä! Tervetuloa keskustelemaan asiantuntijoidemme kanssa, kuinka optimoida yrityksesi arkea nykyaikaisilla ratkaisuilla ja miten ohjata yrityksesi toimintaa kohti entistä kestävämpää suuntaa.

Tule tutustumaan, kuinka esimerkiksi

  • sujuvoitat materiaalivirtojen käsittelyä,
  • helpotat raportointia eri sidosryhmille,
  • varmistat, että päätöksesi perustuvat tietoon tai
  • tehostat varastonhallintaa jäte- ja kiertotalousalalla

Voit myös tutustua jo etukäteen alan toimijoiden kanssa yhdessä kehitettyyn Flow by Pinja -ratkaisuun →

Nähdään messuilla!